centered image

centered image

Kako do posla?

Discussion in 'медицински фору&' started by Rocket Queen, Nov 2, 2011.

  1. Rocket Queen

    Rocket Queen Super Moderator

    Joined:
    Mar 29, 2011
    Messages:
    1,098
    Likes Received:
    53
    Trophy Points:
    4,345
    Practicing medicine in:
    Serbia

    Kao Å¡to znate, zaposliti se kao lekar u Beogradu je ravno naučnoj fantastici.
    Ja sam iz unutraÅ¡njosti, međutim ni tamo nije bolje, jer direktor naÅ¡e bolnice zapoÅ¡ljava samo decu lekara.
    Prilikom upisa medicine niko nam nije naglasio da je uslov za upis imati roditelje koji su doktori.
    Zbog svega toga i male plate mnogi mladi lekari se odlučuju za odlazak u inostranstvo.
    Ranije sam bila protiv toga jer volim svoju zemlju, ali izgleda da će ovakvo stanje u naÅ¡oj zemlji prisiliti i mene da napustim zemlju i krenem "trbuhom za kruhom".
    A oni i dalje svake godine upisuju sve više i više brucoša, iako ima toliko lekara na birou.

    Kako doći do posla u ovoj naÅ¡oj zemlji?
     

    Add Reply

  2. Rocket Queen

    Rocket Queen Super Moderator

    Joined:
    Mar 29, 2011
    Messages:
    1,098
    Likes Received:
    53
    Trophy Points:
    4,345
    Practicing medicine in:
    Serbia
    Moja sestra je kao nezaposleni lekar dobila poziv od ministra zdravlja da dođe 12. novembra na neki sastanak nezaposlenih lekara.
    Pitam se šta li će gospodin ministar da im kaže...Sigurno neće čarobnim štapićem da im pronađe posao...
     

  3. Dr. PJ

    Dr. PJ Young Member

    Joined:
    Mar 24, 2014
    Messages:
    1
    Likes Received:
    0
    Trophy Points:
    5
    Gender:
    Male
    Practicing medicine in:
    United States
    Na zalost, to nije niste novo ni u Srbiju ni u staru Jugoslaviju. Jedino resenje je da se zaplosis kod privatnog lekara kao pomocnik i onda partner ili otvori svoju privatnu praksu. Neh ti bude sa srecom ako nadjes posao preko drzave. Postoji i jos jedna prilika i to da radis bezplatno jedno vreme kod profe i kad se ispisu konkursi da urgira za tebe.
     

    Last edited: Mar 24, 2014

Share This Page

<