centered image

centered image

U kom gradu studirate?

Discussion in 'медицински фору&' started by Rocket Queen, Nov 2, 2011.

  1. Rocket Queen

    Rocket Queen Super Moderator

    Joined:
    Mar 29, 2011
    Messages:
    1,098
    Likes Received:
    53
    Trophy Points:
    4,345
    Practicing medicine in:
    Serbia

    U kom gradu ste upisali medicinski fakultet i zaÅ¡to ste se odlučili baÅ¡ za taj grad?

    Ja sam upisala medicinu u Beogradu, jer mislim da je medicina tamo najbolja, ali i najteža (a ja volim da idem težim putem ;) ).
     

    Add Reply

  2. inaa

    inaa Well-Known Member

    Joined:
    Dec 9, 2011
    Messages:
    6
    Likes Received:
    0
    Trophy Points:
    220
    Practicing medicine in:
    Serbia
    Beograd, Medicinski fakultet VMA :)
    Beograd, jer je grad koji najvise moze da pruzi u Srbiji, a VMA, zbog nacina rada, sigurnog zaposljavanja, prakse koja se krece od starta.
     

  3. Rocket Queen

    Rocket Queen Super Moderator

    Joined:
    Mar 29, 2011
    Messages:
    1,098
    Likes Received:
    53
    Trophy Points:
    4,345
    Practicing medicine in:
    Serbia
    Jel to prva generacija koja je upisala fakultet na VMA? Mozes li mi reci nesto o nacinu studiranja tamo?
     

  4. inaa

    inaa Well-Known Member

    Joined:
    Dec 9, 2011
    Messages:
    6
    Likes Received:
    0
    Trophy Points:
    220
    Practicing medicine in:
    Serbia
    Naravno :)
    Ja sam u trecoj klasi kadeta, i upisala sam fakultet ove godine. Studije se malo razlikuju od ostalih medicinskih fakulteta, samim tim sto ni mi nismo studenti, vec kadeti, odnosno direktno smo povezani s vojskom. U prvom semestru imamo anatomiju, biologiju (koja obuhvata citologiju i genetiku), medicinsku hemiju i prvu pomoc. Predaju nam uglavnom profesori VMA, i sto se kadra tice, zaista je sve fantasticno. Fakultet nam obezbedjuje knjige i skolski pribor. Zivimo u internatu Vojne akademije, imamo obezbedjen smestaj, hranu, garderobu (uniforma, sportska oprema) i mesecnu platu. Takodje, kao kadeti dobijamo cinove, posle odredjenog vremenskog perioda, i naravno, sve zavisi od uspeha u skolovanju. Sto se tice predavanja, profesori se trude da ih maksimalno razumemo, iako je materija jako komplikovana, narocito sto se tice biologije, koja se i najvise razlikuje od citologije ili genetike na civilnom fakultetu. I da, najvaznije od svega je to sto posle zavrsenog fakulteta osim zvanja lekara dobijas i cin potporucnika, kao i radno mesto u zdravstvenim ustanovama koje finansira Ministarstvo odbrane. Ako te zanima jos nesto, pitaj :)
     

  5. Rocket Queen

    Rocket Queen Super Moderator

    Joined:
    Mar 29, 2011
    Messages:
    1,098
    Likes Received:
    53
    Trophy Points:
    4,345
    Practicing medicine in:
    Serbia
    Steta sto tako nesto nije postojalo kad sam ja upisivala fakultet. A jel to spada u privatni fakultet ili ne, tj. da li placate neku skolarinu?
     

  6. inaa

    inaa Well-Known Member

    Joined:
    Dec 9, 2011
    Messages:
    6
    Likes Received:
    0
    Trophy Points:
    220
    Practicing medicine in:
    Serbia
    Ne, ne placamo nikakvu skolarinu. Drzavni je fakultet. :) i da, mozda sam propustila jako bitno stvar, svaki student ima svog mentora, sto je jako dobra okolnost. ;)
     

  7. Kosingas

    Kosingas Young Member

    Joined:
    Jul 25, 2012
    Messages:
    1
    Likes Received:
    0
    Trophy Points:
    5
    Practicing medicine in:
    Serbia
    Da se javim i ja. Upisao sam medicinu u Beogradu zato sto verujem da je najbolji kako za studiranje,tako i za kasniju praksu. (-:
     

Share This Page

<